Oluk Tipleri

Oluk Tipleri (Dalga Cinsleri)

Bir metredeki oluk sayısı 104 – 125, oluk yüksekliği 4,5 mm-4,7 mm arasında olan oluklu mukavvadır. Taşıyıcı olmayan ürünlerin ambalajlanmasında ve birçok sıra üst üste istiflenecek ambalajların yapımında; yastık görevi yapmaları ve çok emici olmaları nedeniyle ara bölme, takviye, vb. malzemenin yapmında başarıyla kullanılır. A Dalga oluklu mukavva, en iyi alt ve üst sıkıştırma dayanıklılığı gösterir. Genellikle sebze ve meyve kutularının Üretimlerinde kullanılır.

Bir metredeki oluk sayısı 153 – 181, oluk yüksekliği 2,1mm-3mm arasında olan oluklu mukavvadır. Oluk Yüksekliklerinin ve dalga aralıklarının az olması nedeniyle,  yüzey ezilmesine karşı diğerlerinden daha dayanıklı olan B Dalga baskıya karşı en uygun yüzeye sahiptir.

Bir metredeki oluk sayısı 12 – 147, oluk yüksekliği 3,2mm 3,9mm arasında olan oluklu mukavvadır. C dalga; A dalga gibi en iyi alt ve üst sıkıştırma dayanıklılığı sergiler.(

Bir metredeki oluk sayısı 285 – 334. Oluk yüksekliği 1mm – 1,8mm arasında olan oluklu mukavvadır. İnce bir dalga olan E dalga oluklar , Dayanıksız Tüketim Malları ve Hediyelik Eşyalar için Kullanılır.

Başa dön